O podręczniku

HTML w praktyce to podręcznik napisany przyjaznym, koleżeńskim językiem. Poprowadzę Cię za rękę od zupełnego zera do stworzenia pierwszej, prostej strony internetowej.

Pobierz za darmo i bez rejestracji

Aby pobrać podręcznik, po prostu kliknij poniższy link. Plik jest w formacie PDF:

Kurs HTML w praktyce

Pamiętaj: bez rejestracji, bez spamu, bez ściemy!

Twój dalszy rozwój

Abyś mógł nazwać się prawdziwym profesjonalistą, musisz opanować popularny, a zarazem dający duże możliwości język programowania. Współcześni webmasterzy to bowiem programiści, a tworzenie stron internetowych polega w głównej mierze na tworzeniu zaawansowanych aplikacji: serwisów społecznościowych, aplikacji bankowych, komunikatorów internetowych, gier przeglądarkowych i wielu innych.

W chwili obecnej najpopularniejszym, a jednocześnie najbardziej przyszłościowym językiem programowania na potrzeby Internetu jest język JavaScript. Ma on dodatkowo tę zaletę, że możesz wykonać w nim coś użytecznego już po niedługim czasie nauki, zaś zgłębienie wszystkich jego tajników może zająć Ci kilka lat. Jest to zatem idealny język do nauki: na początku nie zniechęca zbytnią trudnością, a jednocześnie można się w nim specjalizować zawodowo.

Dostępnych jest wiele podręczników i kursów do nauki języka JavaScript. Chciałbym jednak polecić Ci kurs online, który jest dostępny tutaj:

Kurs JavaScript z elementami CSS

Kurs poświęcony jest językowi JavaScript z elementami CSS.